Zakończenie rekrutacji
Wyjazd do kina z okazji Dnia Wiosny
Dnia 21 marca uczniowie klas IV-VIII,a 24 marca klasy 1-3, a także zerówki 0b, mieli przyjemność uczestniczyć w wyjeździe do kina z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.
Uczniowie klas IV-VIII obejrzeli film ,,Jeden na milion", który opowiada inspirującą historię o determinacji i dążeniu do marzeń. Film poruszył wiele ważnych tematów, takich jak przyjaźń, odwaga i pokonywanie przeciwności losu, co skłoniło młodzież do refleksji. Natomiast uczniowie klas I-III oraz 0b mieli okazję zobaczyć animowany film ,,Pudel" nie z tej ziemi. Ta pełna humoru i przygód produkcja zachwyciła najmłodszych widzów, wprowadzając ich w bajkowy świat pełen niezwykłych postaci i zabawnych sytuacji. Dzieci z radością śledziły losy bohaterów i chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami po seansie.
Po zakończeniu projekcji uczniowie wrócili do szkoły w doskonałych humorach, pełni wrażeń i nowych inspiracji na nadchodzącą wiosnę. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie uczcić ten szczególny dzień w taki sposób!
Wiosna-ach to ty!
Dnia 21 marca br., w piękny, słoneczny dzień, uczniowie klas 0-3 ze Szkoły Podstawowej w Wiźnie wzięli udział w tradycyjnym ceremoniale żegnania zimy i witania wiosny. Wydarzenie miało miejsce w parku, gdzie dzieci z uśmiechami na twarzach przeszły w barwnym korowodzie, niosąc ze sobą Marzannę - symbol zimy. Podczas spaceru uczniowie śpiewali wiosenne piosenki, co wprowadziło wszystkich w radosny nastrój. Uczniowie wrócili do szkoły z uśmiechami na twarzach i pełni radości, gotowi na nowy, wiosenny czas.
Wiele radości sprawiło również przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 2, które opowiadało o Wiośnie, która przybywa, aby rozweselić smutnego króla. Dzieci w pięknych strojach zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie, a ich entuzjazm zarażał wszystkich obecnych. To był wspaniały dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci!
4
Konkurs-Najpiękniejsza Pisanka
Konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną
Tydzień Kolorów-Fashion Week
W dniach 17-21 marca w naszej szkole odbył się Tydzień Kolorów-Fashion Week – wyjątkowy czas pełen radości i wspólnej zabawy, zainicjowany przez Samorząd Uczniowiski i opiekunów samorządu!
Każdego dnia uczniowie ubierali się wyznaczony kolor, tworząc barwną atmosferę w szkole.
Harmonogram tygodnia: • Poniedziałek – zielony • Wtorek – niebieski • Środa – pomarańczowy • Czwartek – żółty • Piątek – wielokolorowy
Tydzień Kolorów był wspaniałą okazją do integracji społeczności szkolnej i dobrej zabawy.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w to barwne wydarzenie!
,,Sowa Mądra Głowa"-Szkolny Konkurs Plastyczno-Techniczny
Biblioteka szkolna ogłasza Szkolny Konkurs Plastyczno-Techniczny pod hasłem: ,,Sowa Mądra Głowa”.
Regulamin konkursu:
I. Uczestnicy:
1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły.
II. Cele konkursu:
1.Rozwijanie wrażliwości artystycznej.
2.Kształtowanie umiejętności plastyczno-technicznych.
3.Rozwijanie kreatywności uczniów.
4.Wyrabianie poczucia estetyki i uwrażliwieniena na piękno otaczającej przyrody.
III. Przedmiot konkursu:
1.Ideą konkursu jest wykonanie techniką dowolną podobizny sowy z ogólnodostępnych materiałówtypu: szyszki, patyki, tkaniny, butelki,karton itp.
2.Wielkość wykonanej pracy nie powinna przekraczać 50 cm.
IV. Warunki uczestnictwa:1.Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV– VIII naszej szkoły.
2.Każdy uczestnik własnoręcznie wykonuje jedną pracę.
3.Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej w terminie do 30 kwietnia 2025r.
V. Kryteria oceny:
1. Oceny prac dokona Komisja Konkursowa.
2. Przy ocenie prac będą brane pod uwagę następujące elementy:- inwencja twórcza,- pomysłowość w zakresie wykorzystania różnorodnych materiałów,- ogólna estetyka wykonania.
VI. Nagrody:
1 Za zajęcie I, II i III miejsca zostaną przyznane nagrody
Dzień bez plecaka!
Dziś w naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień bez plecaka! Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, zastępując tradycyjne tornistry i plecaki najróżniejszymi przedmiotami. Na korytarzach można było zobaczyć torby podróżne, walizki, skrzynki, a nawet kartony. Niektórzy zdecydowali się na jeszcze bardziej nietypowe rozwiązania – pojawiły się koszyki sklepowe, kask, a nawet wózek sklepowy! Atmosfera była pełna śmiechu i pozytywnej energii. To wydarzenie pokazało, że szkoła to nie tylko nauka, ale także świetna zabawa i okazja do integracji. Dziękujemy wszystkim za udział i już nie możemy się doczekać kolejnej edycji!
6
Konkurs "Kolorowa Skarpeta"
Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa, który obchodzony jest 21 marca 2025r. zapraszamy uczniów klas 1-3 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiźnie do udziału w konkursie „Kolorowa Skarpetka”.
Cele konkursu:
•Promowanie świadomości i akceptacji osób z zespołem Downa.
•Rozwijanie kreatywności i wyobraźni dzieci.
•Kształtowanie postaw tolerancji i szacunku wobec różnorodności.
Zasady konkursu:
•Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-3.
•Forma pracy jest dowolna – można wykonać rysunek, pracę plastyczną, wykleić, uszyć lub ozdobić skarpetkę w inny kreatywny sposób.
•Prace należy składać u wychowawców w terminie 14-19 marca 2025 r.
•Każda praca powinna być podpisana: imię, nazwisko, klasa oraz rozmiar stopy.
•Ogłoszenie wyników nastąpi 21 marca 2025 r.
Kryteria oceny:
•Pomysłowość i oryginalność wykonania.
•Estetyka i staranność pracy.
•Zgodność z tematem konkursu.
Organizatorzy: Pani Emilia Gosk i Pani Karolina Sawicka
Dzień języka ojczystego!
- 26
Dzień Języka Polskiego
W dniach 21-24 lutego 2025 roku w Szkole Podstawowej w Wiźnie odbyły się obchody Dnia Języka Polskiego, które w założeniu miały służyć promowaniu piękna i bogactwa polskiej mowy oraz rozwijanie umiejętności językowych uczniów. Wydarzenie to angażowało zarówno uczniów, jak i nauczycieli, którzy z entuzjazmem uczestniczyli w przygotowaniu atrakcji.
Uczniowie mieli okazję twórczo pisać, tworząc wiersze związane z wiedzą o języku. Doświadczyli, jak wyrażać swoje myśli i emocje językiem poezji.
Zorganizowano konkurs głośnego czytania, w którym wzięli udział uczniowie z różnych klas. Młodzież klas ósmych wykazała się dużym zaangażowaniem, prezentując fragmenty "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. Pozostałe oddziały czytały mniej znane uczniom legendy polskie.
Częścią obchodów były gry i zabawy językowe. Uczniowie brali udział w aktywnościach, takich jak krzyżówki i wykreślanki, związanych z ginącym słownictwem. "Ratowanie wyrazów" nie tylko rozwijało umiejętności językowe uczniów, ale także integrowało społeczności klasowe.
Uczniowie mieli również okazję zaprezentować swoje prace artystyczne- plakaty promujące poprawność językową.
Obchody Dnia Języka Polskiego zakończyły się sukcesem, a uczestnicy wyrazili swoje zadowolenie z atrakcji oraz zdobytej wiedzy. Wydarzenie to przyczyniło się do zwiększenia zainteresowania językiem polskim oraz wzbogacenia umiejętności uczniów, a także umocnienia poczucia przynależności do kultury polskiej. Mamy nadzieję, że kolejne edycje przyniosą równie wiele radości i inspiracji.
Zbiórka Elektrośmieci
Po konsultacjach ustalono, że zbiórka przedłuży się do końca kwietnia, tak aby każdy mógł skorzystać.